piątek, 20 kwietnia 2012

Niezbędnik makijażowy

Przed wykonaniem makijażu polecam zaopatrzenie się w kilka sztuk podstawowych pędzli. Wiadomo, że zakup całej palety profesjonalnych pędzli, to w tej chwili spory wydatek, ale możemy powoli skompletować kilka dobrej jakości, którymi wykonamy podstawowy makijaż dzienny.

Jestem zwolenniczką zakupu mniejszej ilości, a markowych. Po pierwsze dlatego, że ciężko trafić na pędzle tanie i dobre. Na allegro, oferowane są pędzle już w zestawach, za nieduże kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych, jednak ciężko mi zarekomendować konkretny model. Osobiście korzystam z pędzli kilku znanych marek i z pełną odpowiedzialnością polecam Inglot, Sephora, MAC, bo z tymi miałam styczność.

Jeśli finanse nie pozwalają na zakup pędzli markowych, warto osobiście poszukać coś w drogeriach, zaletą bezpośredniego kupna jest możliwość sprawdzenia włosia pędzla- miękkość, gęstość, trzymanie. A tego niestety nie sprawdzimy kupując online.

Podstawowym pędzlem, jest pędzel do pudru - duży, następnie pędzle do cieni: przynajmniej jeden wąski ok 5 mm, szerszy ok 1cm, pędzel do różu średniej, klasycznej wielkości.

To jest takie naprawdę niezbędne minimum, do wykonania prostego makijażu w domu.

Dodatkowo polecam zakup gąbeczek do podkładu, które są tanie, higieniczne i ładnie rozprowadzają podkład.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz